Fason krem üretimi farklı hem kozmetik hem de ilaç firmaları tarafından tercih edilebilir. Fason üretim genel olarak diğer firmalara yardım etme anlamı taşır. Bu tip üretim yapan firmalar, büyük ya da küçük firmalar tarafında sık sık tercih edilir. Büyük firmaların üretim maliyeti ve iş gücü gibi masraflarından kurtulması, küçük firmaların işe yeni giriş yaptıkları sektöre daha hızlı adapte olmalarını sağlayan fason üretimi krem üretim işinde de kullanılmaktadır. Fason krem üretimi gibi hassas işler de bu tip fason üretim yapan firmalar tarafından gerçekleştirilir. Bu şekilde yani fason krem üretimi sayesinde hem hızlı hem de pratik bir üretim süreci elde edilmiş olur.

Krem üretimi yapan fason firmalar hem üretim hem de dolum işlemini gerçekleştirebilir. Dolum işlemi makinelerle sağlanan fason krem üretimi işi bu şekilde hem hızlı ve pratik hem de daha hijyenik şekilde yapılmış olur. Dolum işlemi sırasında hem manuel hem yarı otomatik hem de tam otomatik makineler kullanılmaktadır. Fason üretim yapan firmalar iş yaptıklarının firmanın istediği üretim kapasitesine uygun olarak bu makinelerden birini tercih eder. Bu şekilde fason üretimi yapacak firma ile yaptıracak olan firma arasında işlerin sağlıklı yetişmesi için bütün detaylar önceden netleştirilmelidir.

Krem üretimi ve dolumu yapılırken cam kavanoz, tüp ya da plastik kavanoz gibi farklı ambalajlamalar yapılabilir. Fason krem üretiminin yapılacağı sektöre göre ambalajlama tercihi belirlenebilir. Fason krem üretimi alanında kozmetik alanında kırışık önleyici, anti aging, el – ayak, leke, selülit, sıkılaştırıcı, masaj, nemlendirici güneş ya da cilt kremi gibi farklı krem üretimleri bulunmaktadır. İlaç sektöründe ise fason krem üretiminde daha geniş kapsamlı bir ürün çeşitliliği bulunmaktadır.

Fason krem üretimi hem ilaç hem de kozmetik sektörlerinde iş yükü ve maliyetleri azaltmak için sık sık başvurulur. Bu üretim ve ambalajlama yöntemi sayesinde diğer firmalar pazarlama ve sektöre daha fazla yönelerek firmanın büyümesine odaklanabilirler. Üretimden dolum ve paketlemeye kadar safhalar fason şekilde yapılabilir. Krem üretimi yapan büyük ya da küçük firmalar bu şekilde sektörde avantaj sağlayabilirler. Krem üretimini ve dolumunu fason olarak yaptıran firmalar, üretimin bu safhalarında önemli kar sağlayabilir. O nedenle firmalar tarafından sık sık tercih edilmektedir.