Fason şampuan üretimi sayesinde hem üretim hem de dolum işlemi oldukça kısa ve pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Fason üretim büyük ya da küçük firmalar tarafından tercih edilebilir. Bu sayede büyük firmalar bazı masraflarını en aza indirgerken, küçük ya da sektöre yeni giren firmalar ise bu şekilde sektöre daha kolay adapte olur. Şampuan üretimi için de bu tip üretim sık sık tercih edilmektedir. Fason şampuan üretimi ile firmaların hem üretim maliyetleri hem de iş gücü masrafları fason üretim firma tarafından üstlenilir. Bu şekilde diğer firmaların markalaşma ve ürünle ilgili işler için daha fazla vakti olur. Fason üretim bu avantajları sayesinde farklı farklı pek çok sektördeki firmalar tarafından tercih edilir.

Fason şampuan üretimi ile diğer firmaların üretim ya da dolum aşamasında kaybedeceği vakit ve mali zorluklar ortadan kaldırılmış olur. Bu şekilde hem üretim hem de dolum işlemleri hızlı ve pratik bir şekilde yapılır. Fason üretimi yaptıracak olan firmalar isterlerse şampuan ürünüyle ilgili bu işlemlerin ikisini aynı firmaya isterlerse de ayrı ayrı firmalara yaptırabilirler. Fason şampuan üretimi sayesinde büyük kozmetik firmaları tarafından da sık sık tercih edilir. Bu işlem diğer firmaların başka bir işletmeden yardım alması olarak da görülebilir.

Fason şampuan üretimi tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirilir. Fason üretimi yapacak firma ile yaptıracak olan firma arasında güven ve kontrol açısında bütün detaylar düşünülerek anlaşma yapılması gerekir. Bu şekilde her iki firmanın da hakları korunmuş olur. Fason şampuan üretimi hem paketleme hem de ambalajlama kısmında da firmalar destek verebilir. Üretimin safhalarının yanı sıra tüm bu işlemlerde de sorumluluk fason üretim yapan firmalara rahatlıkla verilebilir.

Fason şampuan üretimi hem ilaç hem de kozmetik ürünlerin üretimini yapan firmalar tarafında sık sık kullanılmaktadır. Bu üretim modeli sayesinde firmaların üzerindeki yük azaltılmış olur. Hem büyük hem de küçük firmalar tarafından tercih edilen fason şampuan üretiminin yanı sıra fason şampuan dolum ve paketleme işlemleri de yapılmaktadır. Firmalara hem iş gücü hem de maliyet açısından avantaj sağlayan fason üretim pek çok sektör tarafından da kullanılmaktadır.